Wydajna pompa szlamowa do wody i błota

Zastosowanie pomp szlamowych jest bardzo rozległe. Wykorzystuje się je zarówno w budownictwie, do wypompowywania wody i błota z placu budowy, osuszania wykopów. Pompy zatapialne umieszcza się w studniach przydomowych, by rozdrabniały osad błotnisty na dnie. Także w osadach z szamba mogą być bardzo pomocne i zapobiegać gromadzeniu się zbędnych substancji.

Jak działają pompy szlamowe?

pompa szlamowaWyróżniamy dwa zasadnicze typy pomp do osuszania i odpompowywania błota oraz wody. Mogą być zasilane energią elektryczną lub spalinowe. Wybór sposobu zasilania jest niezwykle istotny, zwłaszcza, gdy w miejscu potencjalnego użycia pompa szlamowa musi działać bez dostępu do elektryki. Wówczas rzeczywiście jedynym rozwiązaniem jest bezprzewodowa, zanurzalna pompa spalinowa. W każdym zestawie z pompą szlamową, znajduje się długi wąż strażacki, którym płynie woda, szlam, osady z szamba i inne, rozdrobnione cząstki cieczy. Przy wyborze odpowiedniej pompy, musimy sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań, od których zależy wybór modelu. Po pierwsze, gdzie i jak często będziemy z pompy korzystać. Po drugie, jaką moc powinna posiadać, czy wykorzystamy ja do prywatnej, przydomowej studni, szamba, osadnika lub piwnicy, która jest czasem zalewana. Jeśli pompa szlamowa ma służyć do celów budowlanych, w przedsiębiorstwach, które zajmują się budownictwem, warto zastosować pompy o dużej mocy, szybko pracujące.

Wybór pomp szlamowych jest duży, podobnie jak zastosowanie ich działania w różnych sytuacjach. Do celów prywatnych warto wybrać wydajną, lekką, przenośną pompę zanurzalną z długim wężem strażackim. Wówczas pomoże w odsączaniu osadów z szamba, osuszaniu ogrodu. Dla przedsiębiorstwa budowlanego liczy się rodzaj zasilania, np. silnikiem spalinowym o dużej mocy.