Y online

Terapia par sposobem na rozwiązanie problemów w związku

Związek jako coś tworzonego przed dwoje ludzi nie może być idealne, chociażby z prostego względu – żaden człowiek nie jest idealny. Prędzej czy później w relacji dwóch osób pojawią się problemy. Problemy w relacjach nie dotyczą tylko i wyłącznie małżeństw z wieloletnim stażem – mogą dotyczyć także narzeczonych oraz par żyjących w związkach nieformalnych.

W jaki sposób może pomóc terapia par?

terapia par z ŁodziSamo podjęcie decyzji o udaniu się na terapię dla par jest istotnym krokiem świadczącym o chęci poprawy obecnej sytuacji. Wtedy warto poszukać sprawdzonego oraz doświadczonego terapeuty. Możemy poszukać go na wiele sposobów: korzystając z polecenia przez znajomych, bądź z wyszukiwarki internetowej. Najwięcej terapeutów pracuje w miastach wojewódzkich, dlatego terapia par z Łodzi będzie najtrafniejszym wyborem, gdy mieszkamy w województwie łódzkim. Gdy już wybierzemy terapeutę w pobliżu miejsca naszego zamieszkania warto poczytać opinie na jego temat. W momencie, gdy przechodzimy kryzys w naszym związku, ważne jest aby pomagała nam osoba doświadczona i kompetentna. Terapeuta z nieodpowiednim podejściem może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Podczas odpowiednio przeprowadzonej terapii dowiemy się co jest przyczyną naszych problemów w komunikacji z partnerem, przepracujemy problemy zaistniałe w naszym związku, dowiemy się jak radzić sobie w nowych sytuacjach (na przykład gdy urodzi się dziecko). Dobry terapeuta może nawet pomóc parze w uporaniu sobie ze zdradą jednego z partnerów. Dzięki terapii będzie możliwość pracy nad poczuciem niezadowolenia, winy bądź krzywdy w związku.

Czasami warto dać sobie pomóc. Niekoniecznie trzeba przekreślać wszystko, co się do tej pory zbudowało w relacji z drugą osobą. Czasami ważne jest, aby na nasz związek spojrzała osoba zupełnie bezstronna, stojąca z boku. Refleksje terapeuty mogą stać się niezwykle pomocne przy dalszym kształtowaniu zdrowej relacji.