Przewóz samochodów lawetą

Nie ma co ukrywać, że większość Polaków wybiera samochody, które są przywożone zza zachodniej granicy naszego kraju. Właśnie dlatego usługi związane z transportem pojazdu są w cenie. Dobra laweta może zabrać nawet dwadzieścia samochodów podczas jednego kursu. Jednak wszystkie muszą być stosownie zabezpieczone, aby podczas jazdy nie uszkodzić samochodów, ani nawet nie zarysować.

Dobre lawety do przewozu aut

laweta do przewozu samochodówPorządna laweta przede wszystkim ma zabezpieczenia, dzięki którym przewożenie samochodów nie jest niczym trudnym. każdy pojazd jest odpowiednio zabezpieczony, dzięki temu nie przesuwa się podczas gwałtownych manewrów. nawet mała laweta do przewozu samochodów posiada taką funkcję, gdyż jest ona bardzo często wymagana. Do tego takie lawet mogą być piętrowe. Oznacza to, że na samym początku pakuje się pojazdy na wyższe piętro i je zabezpiecza, a później dopiero na niższe. Lawet muszą mieć bardzo mocne szkielety, czyli tak zwaną ramę. Wiadomo, że pojazdy mogą dużo ważyć. Takie lawety mogą mieć nawet zadaszenie i ściany boczne. Zazwyczaj są one wykonane z tworzywa sztucznego. Wszystko po to, by zabezpieczyć pojazd przed warunkami atmosferycznymi podczas drogi. Stosuje się to szczególnie zimą, kiedy na samochodach pojawia się warstwa lodu. Lawety mogą mieć też zabezpieczenia przeciwko wszelkim ingerencjom osób trzecich w przewożone samochody. Mogą to być alarmy i monitoring.

Jeśli zamawiamy lawetę i widzimy, że przyjechała właśnie taka, możemy być spokojni o to, czy nasz samochód przejedzie w dobrym stanie. Podczas wynajmu lawety warto jest kierować się zasadą, że im więcej ona wiezie pojazdów jednocześnie, tym koszt jest niższy dla jednego klienta. Dlatego warto poczekać aż kierowca skompletuje pojazdy, gdyż zapłacimy dużo mniej.