Y online

Kompresor do zakładu mechanicznego

Przymierzając się do prowadzenia zakładu mechanicznego lub będąc nawet jego właścicielem wcześniej czy później będziemy musieli zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia niezbędne do pracy. Oczywiście na początku możemy po prostu po woli kompletować cały potrzebny sprzęt ale jednym z niezbędnych elementów bardzo szybko okaże się kompresor, którego będziemy potrzebować do różnych prac.

Jaki wybrać kompresor do zakładu mechanicznego?

kompresory 100 lPrzykładowo taki kompresor będzie nam potrzebny do różnych prac naprawczych i konserwacyjnych, aby coś przedmuchać lub oczyścić, aby wprowadzić pod ciśnieniem różne preparaty, takie jak smary czy nawet aby użyć kluczy pneumatycznych do odkręcania kół w samochodach lub po prostu napompować odpowiednim ciśnieniem opony. Wszystkie te czynności i wiele, wiele innych wymagają właśnie posiadanie przynajmniej prostej sprężarki. Przykładowo mogą to być kompresory 100 l lub nawet trochę większe o ciśnieniu wyjściowym około 10 barów. Wszystko tak naprawdę zależy do czego dany kompresor będzie konkretnie wykorzystywany i z jakim obciążeniem dziennym, jak i miesięcznym będzie używany. Ponieważ jeżeli prowadzimy zakład wulkanizacji pojazdów to oczywiście potrzebujemy także i większego bardziej wydajnego kompresora, jednak do normalnego zakładu naprawy pojazdów gdzie pracuje kilka osób, wystarczy urządzenie przedstawione powyżej zapewniając nam odpowiednie warunki pracy z narzędziami.

Oczywiście kompresory do użytku profesjonalnego. gdzie za taki się uważa między innymi prace w zakładzie mechanicznym, powinny być zakupywane z trochę wyższej półki, tak aby mogły pracować pod trochę większym obciążeniem, niżeli te wykorzystywane do drobnych prac remontowych i bardzo często znajdujące się na wyposażeniu domowych małych warsztatów.