Niezawodny koncentrat do baniek

Jeśli zastanawiacie się nad tym jak zorganizować dzieciom na dworze wolny czas może warto rozważyć puszczanie baniek mydlanych. Jest to dla dzieciaków świetna zabawa. Połączenie aktywności fizycznej z przebywaniem na świeżym powietrzu. Nie znam dziecka, które pozostałoby obojętne wobec baniek mydlanych.

Zrobienie samodzielnie koncentratu do baniek

koncentrat do baniek mydlanychKażdy z nas będąc dzieckiem puszczał bańki mydlane. Jest to niezawodny sposób na nudę zwłaszcza na wolnym powietrzu. Do pokazu baniek wystarczy tylko koncentrat do baniek mydlanych oraz plastikowa obręcz lub sznurek. Wiadomo, że im większe bańki tym większa zabawa. Dlatego ważne jest żeby nasz koncentrat był wydajny i przy tym dawał mocne bańki, które nie będą pękać a rosnąć do ogromnych rozmiarów. Taki koncentrat można zrobić sobie samemu w domu. Nie potrzeba do tego zbyt wiele tym bardziej, że z większości składników korzystamy na co dzień w kuchni. Jedyną rzeczą, którą trzeba specjalnie kupić to guma guar. To właśnie ona zapewnia bańkom elastyczność i wytrzymałość. Zaczynamy od zagotowania wody. Może być mineralna, destylowana lub z kranu pod warunkiem, że nie jest chlorowana. Na 2 litry wody dodajemy łyżkę stołową soli, sody oczyszczonej i małą łyżeczkę proszku do pieczenia. Następnie w takiej mieszance rozpuszczamy gumę guar. Dodajemy jej 2 małe łyżeczki. Musimy poczekać aż się rozpuści. Na końcu jeszcze 140 ml płynu do naczyń i gotowe.

Cena za gotowy koncentrat to od 20 do 60 zł za 5 l. Jeśli więc zużywamy jego dużą ilość to warto rozważyć zrobienie takiego preparatu samodzielnie. Na pewno się to opłaci. Tym bardziej, że jestem przekonana, że dzieci nie raz będą chciały po niego sięgać. Płyn można zabrać ze sobą do parku lub puszczać bańki na własnym podwórku. Dobra zabawa gwarantowana.