Maty chłodząco – grzejące

Każdy kto dużo jeździ samochodem, wie jakie jest to uciążliwe kiedy na polu jest ponad trzydzieśli stopni, a pojazd nie posiada klimatyzacji. W momencie się pocimy i przyklejamy do fotela. Jednak można tego uniknąć stosując odpowiednia matę.

Jak działają maty z funkcją chłodzenia?

mata chłodząco grzejącaKupując samochód większość osób kieruje się ceną i jakością, ale czasem trzeba wybrać pewne funkcje kosztem innym. Jeżeli nie mamy klimatyzacji, to lato jest ciężką porą roku do jazdy, a w szczególności po mieście. Czasem nie pomaga otwarte okno, bo cały czas siedzimy w tej samej pozycji i poci się nam skóra na plecach od kontaktu z fotelem, który też się nagrzewa. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest mata chłodząco grzejąca, która pasuje do każdego fotela i posiada specjalne pasy mocujące. Jej funkcje są sterowane niewielkim pilotem, który pozwala na włączenie, lub wyłączenie grzania i chłodzenia oraz na automatyczne włączenie się jednej z funkcji. Mata idealnie się dopasowuje do pleców, a dzięki umieszczonej wewnątrz wentylacji, równomiernie rozprowadza ciepłe i chłodne powietrze. Montaż maty jest banalnie prosty, gdyż wystarczy ją równo położyć na fotelu i zapiąć pasami. Można to zrobić na fotelu w samochodzie, pracy, w domu, czy nawet na siedzeniu, które mamy na spotkaniu, pod warunkiem, że posiada oparcie. Ciepłe powietrze świetnie rozluźnia spięte i zmęczone mięśnie oraz daje duży komfort w trakcie użytkowania. Nie zabiera dużo miejsca, przez co można ją łatwo ze sobą zabierać. Dodatkowo jest łatwa w czyszczeniu.

Zakup dobrej maty chłodząco – grzejącej, to koszt około kilkuset złotych. W sklepach internetowych dostaniemy je w najniższych cenach i też tam będzie ich największy wybór. Świetnie się nadaje na prezent dla osoby, która dużo jeździ samochodem.