Listwy jako elementy dekoracyjne

Remontując wnętrze mieszkania, zazwyczaj poszukuje się sposobów na udekorowanie go za pomocą elementów wykończeniowych tak, aby nawet bez dodatkowych drobiazgów, prezentowało się estetycznie. Warto w tym celu zainstalować ozdobne listwy przyokienne. Mogą one sprawić, że ściana, na której znajdują się okna, będzie przykuwać wzrok bardziej niż wyszukane plakaty czy obrazy.

Jakie listwy wybrać?

estetyczne listwy przyokienneŻeby ściana prezentowała się ciekawie, wystarczą jedynie zamontowane estetyczne listwy przyokienne. W minimalistycznych wnętrzach warto skupić się na ich kolorze, który współgrać będzie ze stolarką okienną. Uniwersalna biel w różnych odcieniach, będzie prezentować się bardzo dobrze nie tylko z oknami z tworzywa, ale również z ramami drewnianymi. Ciekawym zabiegiem może się też okazać montaż bardzo kontrastowych listw, które będą przyciągać uwagę wszystkich osób w pomieszczeniu. Do wyboru jest też wiele materiałów, od tworzywa sztucznego, przez drewno, po szczotkowane aluminium. To ostatnie nie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, więc należy być ostrożnym w doborze. W sprzedaży dostępne są specjalne listwy dekoracyjne, na których powierzchnię naniesione zostały wzory. Wykonuje się je zazwyczaj z tworzywa, gdyż wystarczy na nim umieścić odpowiednią okleinę. Drewniane listwy wymagałyby malowania i dodatkowych zabiegów konserwujących. Innym materiałem, na którym często pojawiają się wzorzyste motywy, jest gips.

Czasami niepotrzebne są wyszukane elementy dekoracyjne, aby pokój prezentował się elegancko. Wystarczy, że odpowiednio wykorzysta się listwy przyokienne. Są one popularnie stosowane w pracach wykończeniowych. Produkuje się je z różnych materiałów, w wielu wzorach i kolorach. Dzięki temu można dopasować je do każdego pomieszczenia.