Gg

Płyty warstwowe to bardzo ceniony materiał do budowy wielu obiektów o różnorodnym przeznaczeniu. Zawdzięczają to zintegrowanej budowie modułowej z dwóch komponentów, którymi są okładziny blaszane i powszechnie znane materiały przeznaczone do dociepleń. Są to przede wszystkim pianki poliuretanowe, wełna mineralna i styropian. Racjonalne połączenie tych dwóch materiałów pozwoliło osiągnąć świetne parametry techniczne.

Nowoczesne technologie w budownictwie halowym

projekt i budowa hal magazynowychPojawienie się płyt warstwowych w budownictwie wymusiło nowe podejście do prac projektowych szczególnie w kategorii obiektów wielkopowierzchniowych. Dzieje się tak zawsze w przypadku pojawienia się nowych technologii, które wymagają analizy i poznania wszystkich właściwości. Obecnie projekt i budowa hal magazynowych oraz produkcyjnych leży w sferze zainteresowań wielu inwestorów. Płyty warstwowe to podstawowy w obecnych czasach materiał budowlany stosowany w nowoczesnym budownictwie halowym dlatego też powstało wiele firm specjalizujących się w budownictwie z tych modułowych materiałów. Specjalistyczne firmy oferują usługi obejmujące zakres od prac projektowych, poprzez analizy, przygotowanie dokumentacji aż po fazę wykonawczą. Modułowe płyty warstwowe są materiałem prostym w budowie ale wymagającym w projektowaniu i właściwym montażu. Dlatego prace projektowe i wykonawcze najlepiej powierzyć firmom, które w tym zakresie posiadają duże doświadczenie. Należy podkreślić, że renomowanych firm w tym zakresie w kraju jest kilka i warto skorzystać z ich usług.

Budownictwo halowe oparte na technologii modułowych płyt warstwowych ma swoje uzasadnienie biorąc pod uwagę wszystkie walory tego materiału. Płyty warstwowe to idealna izolacja termiczna i akustyczna. To również długoletnia odporność na agresywne warunki środowiska zewnętrznego. Z płyt warstwowych można wznosić duże, lekkie obiekty na gruntach o małym stopniu zwięzłości. Moduły warstwowe świetnie łączą się z innymi technikami budowlanymi.