Y online

Filtracja oraz mineralizacja wody z kranu

Pomimo tego, że w mediach coraz częściej mówi się o możliwości picia wody z kranu, należy zawsze zachować pewną ostrożność. Rzeczywiście taka woda jest badana, ale badania przeprowadzane są nie w gospodarstwach domowych (woda kranowa), ale w miejscu ujścia takiej wody, a więc w zakładach wodociągowych.

Usuwanie z wody fluorków, chloru, żelaza i innych związków

odwrócona osmoza warszawaTrzeba pamiętać, że woda ma jeszcze do pokonania wiele kilometrów w rurach, których stan często jest bardzo zły. Rury wodociągowe niejednokrotnie są zardzewiałe, znajduje się w nich szlam. Woda przepływając przez takie rury, zbiera różne zanieczyszczenia. Jeśli więc woda z kranu nie została przebadana, lepiej pokusić się o zakup specjalnego urządzenia, które będzie filtrowało wodę i usuwało z niej wiele zanieczyszczeń. Tak działa odwrócona osmoza warszawa – można kupić wysokiej jakości filtry, które usuwają z wody fluorki i chlorki. Tych związków jest w wodzie kranowej zdecydowanie najwięcej. Warto zastanowić się też nad tym, dlaczego grzałkach czajników elektrycznych tak szybko zbiera się biały osad. Ten nalot to nic innego jak związki wapnia oraz magnezu, które znajdują się w wodzie kranowej. Jest ich tam za dużo i tylko filtr odwróconej osmozy będzie w stanie je wyeliminować. To z kolei sprawi, że urządzenia będą działać znacznie dłużej. Osad nie będzie pojawiał się tak szybko, więc specjalne czyszczenie urządzeń nie będzie już potrzebne.

W wodzie pochodzącej z filtra odwróconej osmozy nie ma też żelazo. Żelazo to pierwiastek, który trafia do wody kranowej z zardzewiałych rur i nie jest niczym korzystnym dla zdrowia. W wodzie kranowej pojawia się także chlor, który filtry są w stanie usunąć. Do filtra można dokupić wkład mineralizujący. Po filtracji nastąpi mineralizacja wody. Do wody zostaną wprowadzone zdrowe pierwiastki.