Ciągnik siodłowy przystosowany do dalekich tras

Wielu przedsiębiorców prowadzących firmy transportowe stara się skupić na samochodach przystosowanych do pokonywania dalekich dystansów nie tylko na terenie kraju. Samochody te muszą być zdolne przewozić bardzo ciężkie ładunki na dalekie odległości. Wymaga się od nich niezawodności oraz prostoty w eksploatowaniu. Dlatego wielu z właścicieli firm stawia na ciągnik siodłowy.

Zakup ciągnika siodłowego na targach

ciągniki siodłoweOd kilku lat jestem właścicielem firmy zajmującej się transportowaniem towarów. Firma bardzo szybko się rozwija dlatego przy najbliższej nadarzającej się okazji postanowiłem kupić nowe ciągniki siodłowe i zatrudnić nowych kierowców. Szansa na zakup nowych samochodów pojawiła się bardzo szybko, ponieważ w miejscowości obok odbywały się duże targi dla przedsiębiorców z mojej branży na których można było spotkać przedstawicieli firm zajmujących się produkcją oraz dystrybucją ciągników siodłowych. Po bardzo twardych negocjacjach i ustalaniu wyposażenia jakie powinien mieć pojazd udało się przypieczętować zakup dwóch ciągników siodłowych. Zgodnie z ustaleniami ze sprzedawcą samochody zostały dostarczone po 48 godzinach na teren bazy wypadowej mojej firmy. Zdecydowałem się na ten typ ciągników, ponieważ pozwala on na bardzo szybkie podpięcie oraz odczepienie przewożonej naczepy. W dzisiejszym transporcie często zdarza się tak, że przyczepy są własnością firmy która wyprodukowała towar. Właściciele tych przedsiębiorstw wynajmuje tylko usługę transportu. Dlatego opcja szybkiego podczepiania jest tak ważna.

Reasumując jeśli zajmujemy się transportowaniem wszelkiego rodzajów na dalekie dystanse lub pośredniczymy w transporcie wyprodukowanych dóbr inwestycja w ciągnik będzie najlepszą możliwą opcją zakupu pojazdu. Jeśli nie mamy wystarczających funduszy istnieje wiele możliwości zakupy pojazdów używanych bardzo często w stanie idealnym.