Y online

Sposób na piękne wnętrza

Remont jest nie lada wyzwaniem. Nie wystarczy kupić najmodniejsze w sezonie panele, zasłony czy meble, trzeba je jeszcze odpowiednio do siebie dopasować. Nie każdy ma zmysł estetyczny i rozbudowaną wyobraźnię dekoratorską.

Fachowa pomoc w aranżacji wnętrz

aranżacja wnętrz małopolskieJeśli nie mamy pomysłu na to jak ma wyglądać nasze świeżo wyremontowane mieszkanie najlepiej skorzystać z porady specjalistów. W każdym większym mieście znaleźć można pracownię projektową lub pojedynczego projektanta, który pomoże nam urządzić nasz dom. Pierwszym etapem projektowania jest spotkanie z klientem, aby poznać jego oczekiwania i gust. Czasem mamy już jakiś pomysł, ale trudno jest go nam wcielić w życie, ze względu na słabą znajomość rynku materiałów budowlanych. Następnie projektant przeprowadza inwentaryzację. Zaznajamia się ze stanem mieszkania, robi zdjęcia, czyta plany, przeprowadza pomiary powierzchni. Na podstawie zebranych materiałów tworzy kilka pomysłów, dobiera meble i dodatki, dzięki czemu będziemy mogli wybrać sobie najlepszy projekt. Po ustaleniu szczegółów pracownia tworzy wizualizację 3D, abyśmy mieli lepszy pogląd na to jak będzie wyglądało nasze nowe wnętrze. Dzięki temu łatwiej nam będzie wyobrazić sobie nasze nowe mieszkanie, zmienić to co nam się nie podoba i być może dobrać inne dodatki. Jeśli projekt w zupełności nam odpowiada biuro projektowe zabiera się do realizacji, przygotowując dokumentację techniczną oraz wykaz materiałów budowlanych. Tak przygotowana aranżacja wnętrz małopolskie trafia do realizacji przez firmę remontową.

Projektant dodatkowo może świadczyć usługę nadzoru nad remontem, jednak nie odpowiada za jego czas realizacji. Często pracownie projektowe współpracują z firmami zajmującymi się np. robieniem mebli na wymiar, co ułatwia nam spięcie remontu w całość.