Y online

Biuro rachunkowe reprezentuje przed kontrolami

 

Warto zdecydować się na usługi księgowe, w których będziemy mieli do swojej dyspozycji pracowników, którzy będą również odpowiedzialni za pomoc w przypadku jakichkolwiek kontroli związanych z urzędem skarbowym lub zusem. Bardzo często nie mamy odpowiedniej wiedzy, aby bronić się w razie jakichkolwiek problemów i dobrze jest wtedy niedoświadczonego księgowego, który nam pomoże.

Biuro księgowe powinno posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Księgowość w PoznaniuKażdy doświadczony biuro rachunkowe musi obowiązkowo posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które chroni na wypadek popełnionych błędów. W ten sposób nie będziemy musieli martwić się tym, że nasze faktury poginęły albo gdy wpłacimy zbyt mały podatek. Zawsze w takich sytuacjach będziemy mogli liczyć na wypłatę dużego odszkodowania, które zrekompensuje koszty i wydatki powstałe z winy księgowych, którzy nas obsługują. Obecnie coraz większą popularnością zdobywa internetowa księgowość w Poznaniu. Takie rozwiązanie pozwala nam przede wszystkim na bardzo szybkie przesyłanie dokumentów pocztą elektroniczną bez wychodzenia z domu lub z biura firmy. Dodatkowo będziemy mogli wszystkie dokumenty osobiście wprowadzać do systemu, który automatycznie wyliczy nam niezbędne podatki do zapłacenia oraz przedstawi na całą sytuację związana z prowadzeniem naszej firmy. Będziemy wtedy wiedzieli, ile produktów zostało sprzedanych w aktualnym miesiącu, a także jakie są koszty oraz które dokumenty musimy jeszcze osobiście wypełnić.

Dzięki prowadzeniu księgowości internetowej możemy również raz wprowadzić dane kontrahenta i będą one na zawsze zapamiętane. W ten sposób oszczędzamy bardzo dużą ilość czasu związanego z wprowadzeniem danych, gdy wystawiamy fakturę dla klienta. Pomoc doświadczonego księgowego jest nieoceniona w dzisiejszych czasach.